2024. július 9.
Már nagyon elcsépelt a supergroup kifejezés, és szoktuk is kapni az ívet érte, ha használjuk, így ideje kitalálni helyette valami szép magyar alternatívát. Szóval
új hazai csodacsapat alakult a hardcore punk színtér egykori és jelenleg is aktív zenekarainak tagjaiból.
A Building Ruins nevű friss fővárosi ötös alkotóelemei ismerősek lehetnek sokaknak, ugyanis írtunk már a korábbi formációikról, amiket fel se sorolunk, mert alább szépen bemutatják saját magukat. Most nálunk hallható először a srácok első kislemeze, mely a Továbbra is a körülmények bomlasztanak címet viseli, és a brigád egy része le is írta, mit érdemes tudni erről a szűk negyedórás, öttételes anyagról.
A megalakulásról és a tagság formálódásáról Benkő Dániel gitáros (ex-Tragic) mesél:
A Tragic hamvaiból, Kiss Andrissal a dobok mögött elkezdtünk jammelni a Keleti Blokkban, just for fun, hátha lesz belőle valami a későbbiekben. Telt-múlt az idő, a zenekar közben több tagcserén ment át, sajnos Andris is befejezte a közös munkát, és végül 2023 őszén létrejött a mostani formáció. Mind az öten az ország különböző pontjairól érkeztünk, de nagyon gyorsan megtaláltuk a közös hangot. Most azt mondom így visszatekintve, amit a Kiskegyed magazin bölcsei szoktak: minden okkal történik. A jelenlegi tagokkal jó kis brancsot alkotunk, van rutin, friss erő és természetesen Zalán, az egri perpetuum mobile.
Dusza Miklós „Micu” basszusgitáros (Tisztán a Cél Felé, ex-The Ocean Front) hozzáteszi:
Akkortájt épp zenekar nélkül voltam és valami egészen véletlenül csapódtam az András és Dani alkotta duóhoz. Eleinte hárman jammelgettünk, majd azt vettük észre, hogy tök jól működik köztünk a kémia, és ezt a projektet komolyabb szintre kellene emelni. El is kezdtük beszervezni a tagokat, első énekesünket, Kaló Mátét, majd később második gitárosként beszállt Bús Tibi (Afewyearslater). Aztán sajnos elkezdtek rotálódni az emberek, ahogy az egy zenekar történetében meg van írva: Mátét egy rövid időre Streer Dani (NLP, ex-Take My Heart), majd Tibit Blaskó Gergő (ex-Dissolve) váltotta véglegesen. Streer Dani, majd András sajnálatos kiválása után sem adtuk fel és mentünk tovább, aztán kialakult a végleges felállás Pencs Attilával a mikrofonnál (Futottak még) és Farkas Zalánnal a dobok mögött (ex-nemecsek).
A műfajról Farkas Zalán dobos (ex-nemecsek) mondja:
A mostani album és stílus főleg a Tragicben elkezdett sötét, dühös hardcore csillagjegyében született. Kiadjuk a bennünk lévő feszültséget, így a dalszövegek is főleg társadalomkritikus szemszögben íródnak. Na meg persze mindenféle élményből táplálkoznak, amit Attila kap az arcába.
Micu kiegészítése a műfajról és az inspirációkról:
Az említett Tragic-féle hardcore punk vonalon indultunk el Daniék által, de aztán az idő haladtával és a tagok cseréjével forrt ki a végleges stílus. Mindenki hozott magával az akkori/előző bandájának stílusából. A hardcore-ban jól megszokott gondolkodásmód és kritikus látásmód mellett a külföldi, de leginkább hazai aktuálpolitikai helyzet inspirált sok szöveget (az ország helyzete, társadalmi megosztottság, lakosság kiszolgáltatottsága az épp regnáló hatalomnak, társadalmi kirekesztettség).
A csapat terveit szintén Zalán vázolja fel:
Célként egyelőre a mostani album elkészítését és megjelenítését tűztük ki magunk elé, közben természetesen már pár számmal bővült a repertoár. Most várunk, hátha tetszik majd egy koncertszervezőnek, és elhív minket egy helyre óbégatni – minden lehetőségnek örülünk, ezekben az időkben pláne…
A debütáló EP-t a Revolver Sound Studióban vették fel a Dawncore egykori dobosa, Ferencz Zsolt felügyeletével, a lemezborítót pedig Szabó Tamás tetoválóművész (ex-Silent Homes) készítette.
A srácokat már lehet követni és hallgatni a fontosabb közösségi médiás és zenei felületeken.
Fotó: Zolnai Gergely