Hírek Kritikák Beszámolók Interjúk Premierek Kult Másvilág Blog
Hírek

Kísérletezik és az ember örökségét firtatja új lemezén az Atreyu

Az Avenged Sevenfold és az Underoath tagjai is közreműködnek, megjelenés októberben.

Bejelentette hetedik nagylemezét az Atreyu. A kaliforniai metalcore-banda új anyaga október 12-én jön ki a Spinefarmnál, In Our Wake címmel. A lemezről két számot már meg is lehet hallgatni, az egyikhez klip is készült.

A bandának ez lesz a második új lemeze a 2014-es újjáalakulás, de míg a '15-ös Long Live albummal a korai, keményebb cuccaik hangzását idézték meg, addig most saját bevallásuk szerint nagyjából a Lead Sails, Paper Anchor album arénarockos hangzását vették alapul. Ennek szellemében producernek is ismét a hivatkozott lemezért felelős John Feldmannt kérték fel.

A Long Live nagyon súlyos volt és a korai anyagainkra hasonlított. Aztán a turné közben a rajongók sokszor kérték, hogy játsszunk többet a Lead Sails Paper Anchorről, ezért újra belemerültünk abba a korszakba. Az egy kísérletezős, felfedezős időszakunk volt, amikor tök jól éreztük magunkat. Úgy döntöttünk, ideje felrázni magunkat, meg a keményzenei színteret, ezért felkerestük Feldmannt.
Ami a lemez címét és tematikáját illeti, a fő téma az ember tettei, hagyatéka és öröksége.
Nagyra tartottuk Chris Cornellt és Chester Benningtont, akik épp akkor haltak meg, amikor írtuk a lemezt. Ennek hatására elgondolkodtunk, hogy mit hagyunk itt magunk után. Megvan a lehetőségünk, hogy megváltoztassuk és jobbá tegyük mások életét. Minden tettünknek van valamilyen hatása vagy következménye. Ez lehet jó és pozitív, vagy lehet valami elbaszott szörnyű dolog. De mi magunk alakítjuk a sorsunkat. Valami jót akarunk hátrahagyni.

Mit hagyunk hátra? A lemez címe azért lett In Our Wake, mert a szövegek nagy része ezzel a kérdéssel foglalkozik. Van, ami a saját démonaink és a sötétség leküzdéséről szól. Van, ami a gyerekeinkről szól, lévén ők lesznek azok, akik közvetlenül utánunk itt fognak maradni. Megint más szövegek a társadalomról, a túláradó gyűlöletről és félelemről szólnak, különösen itt, a mi országunkban. Gyakorlatilag egy koncepciós lemezt írtunk, anélkül, hogy egyáltalán akartuk volna.

A lemez utolsó dalában két vendég is feltűnik, név szerint M. Shadows (Avenged Sevenfold) és Aaron Gillespie (Underoath). A Super Hero című szám az, ami a gyerekekről szól, ebben jön elő a legjobban előjön a banda kísérletező szellemisége is. Konkrétan úgy jellemzik a dalt, mint az Atreyu, a Queen, az Electric Light Orchestra és Disneyland keveréke.
Ez arról szól, hogy a gyerekeid számára te vagy a szuperhős. Szóval olyan énekeseket hívtunk meg, akik már maguk is apák. Mindegyikük saját maga írta meg a rá eső részt, és arról vallottak, hogy mit jelent számukra az apaság.
A számlista és a borító az alábbiak lesznek:

1. In Our Wake 2. House of Gold 3. The Time Is Now 4. Nothing Will Ever Change 5. Blind Deaf & Dumb 6. Terrified 7. Safety Pin 8. Into the Open 9. Paper Castle 10. No Control 11. Anger Left Behind 12. Super Hero

Alább pedig a címadó nyitószám videója és az Anger Left Behind című tétel: